Masáže

Medová detoxikační masáž
medova
Medovou masáž řadíme mezi osvědčenou léčitelskou metodu, která využívá výborných účinků medu (především detoxikačních). Při medové masáži působí léčivá síla včelího medu pokožkou přímo na organismus. Jsou tak vysávány staré usazeniny a jedy až do hloubky tělesných tkání. Přes reflexní zóny zad stimuluje masáž činnost orgánů.

Masáž zad a šíje
Před každou masáží zad provádím peeling cukrovým scrubem, který příjemně prokrví pokožku a připraví tělo na masáž. Masáž uleví od bolestí, uvolní svaly, vzniklé bloky a přispěje tak ke zlepšení celkového zdravotního stavu. Masáž zad a šíje zlepšuje podmínky pro svalovou a kloubní činnost. K masáži používám přírodní rostlinné a esenciální oleje.

Champi-Indická masáž hlavy
masazhlavyIndická masáž hlavy je jemné, léčivé ošetření hlavy, krku, ramen a horní části paží. Odstraňuje každodenní stres, bolesti hlavy a očí, napětí v ramenou a šíji, zlepšuje kvalitu vlasů, navozuje pocit duševní pohody a celkově fyzicky a psychicky harmonizuje organismus.

Aromamasáž
Dnešní aromaterapeutická masáž zahrnuje ošetření celého těla od vlasové části hlavy až po prsty u nohou. Vynechávají se pouze intimní místa partie těla. Jsou v ní skloubeny prvky klasické masáže a reflexní terapie. Celkově jde o masáž lehkou, hladivou, relaxační. Důležitá je správná volba směsi silic a rostlinného oleje. Dokáže zbavit únavy a napětí. Touto masáží můžeme předejít onemocnění. Pro aromamasáže používám převážně olej mandlový s přidáním 100% přírodních esenciálních olejů firmy Nobilis Tilia, nebo éterických směsí čekrální řady firmy Hanna Maria.

Éterické oleje používané při aromamasáži
Jedná se o těkavé vonné esenciální látky produkované rostlinou. Mají schopnost ovlivňovat tělesné funkce organizmu a působit na naši psychiku a emoce. Vhodně volenými éterickými oleji docílíme bezprostřední úlevy při řadě problémů, posílíme imunitu a předejdeme komplikacím nebo preventivně zamezíme přímo vzniku některých onemocnění. Éterické oleje jsou látky koncentrované, takže každá lahvička obsahuje účinné látky z několika set až tisíce kilogramů rostlin.

Masáž horkými kameny
horkekameny
Unikátní havajská metoda, která využívá teplo přecházející z vulkanických kamenů a speciální masážní techniky. Dokonale uvolní tělo i mysl, prohřívá, zbavuje stresu a napětí. Výborně stimuluje krevní oběh a lymfatický systém. K masáži lávovými kameny používám olej Hawaii – směs jojobového, mandlového a slunečnicového oleje s esenciálními oleji ylang-ylang, růžové dřevo a jasmín. Masáž se provádí kameny gabbro (magmatická hornina s obsahem chrómu, niklu, kobaltu, zlata,stříbra, platiny a mědi).

Reflexní masáž chodidel
Reflexní masáž plosky nohou, tedy chodidel, představuje jednu z nejdostupnějších metod alternativní medicíny. Dle učení starých Číňanů se v ploskách nohou zobrazují reflexní body, které jsou zakončením drah vedoucích od všech orgánů. Na naše chodidla se tedy promítají orgány celého těla. Při této terapii se provádí stimulace tlakem na konkrétní místa, díky které se reflexologicky ovlivňuje zdraví odpovídajících částí těla. Působením na jednotlivé body na ploskách nohou můžeme příznivě ovlivnit funkce vnitřních orgánů, činnost nervového systému, žláz či motorický aparát a harmonizovat tak tělesné i psychické procesy. Tato velmi příjemná a uvolňující masáž může být velmi účinnou metodou prevence, obzvláště pro problémy vyvolané chybnou funkcí vnitřních orgánů či nerovnováhou v těle. Vhodná je při blokaci krční páteře, utlumení bolesti hlavy, zad, plotének a kloubů, na potlačení zánětu, dále povzbuzuje imunitní systém a pomáhá tělu při skolióze, alergiích, detoxikaci těla a slouží jako podpora lymfatické drenáže. Reflexní terapie je velmi příjemná masáž, u které se uvolníte a můžete odpočívat, zatímco na ploskách Vašich nohou pracují ruce terapeuta.

Terapie santalovým prachem

Santal je vhodný pro organismus po onkologické léčbě, při nadměrném pocení, příznivě působí na ekzematickou pokožku, chronickou lupenku a akné, při onemocnění močových cest, mírní bolesti hlavy, ničí choroboplodné zárodky, upravuje hladinu cukru v krvi při cukrovce 2. typu. Na emoční úrovni přináší pocit štěstí, rozvíjí intuici. Terapie zahrnuje: lázeň chodidel v teplé vodě se santalovou solí, cukrový peeling zad, santalový zábal zad a chodidel, masáž a závěrečné ošetření.

Detoxikační a zpevňující zábal

Zábal BOU MARINE- uvolňuje teplo a mikročástice mořských řas, tím provádí mikromasáž pokožky. Aktivuje krevní oběh, odstraňuje napětí v pokožce a pomáhá při redukci celulitidy. Navíc tento zábal pomáhá od bolestí při revmatismu a artróze, má protizánětlivé účinky na klouby a napomáhá při léčbě kožních onemocnění (ekzém, akné).

Aktivní složky: černá mořská řasa, mořský jíl nasycený minerály, éterický olej z hřebíčku a citrusů

 

Lymfatická masáž

Má silný detoxikační a odvodňovací účinek. Jemnou metodou aktivuje a uvolňuje tok lymfy, kde se hromadí odplavované  škodlivé a toxické látky z celého těla. Má zásadní vliv na zmenšení otoků, zvýšení imunity, rychlejší hojení, podporuje metabolismus, zpevňuje podkoží, zpomaluje proces stárnutí pokožky a zmírňuje celulitidu.

Lymfatická masáž je velmi příjemná. Správně prováděná masáž není bolestivá. Manuální lymfatická masáž se provádí bez oleje krouživými hmaty, které jsou jemnější než při klasické masáži, protože se nepůsobí na sval, ale pouze na podkoží, kde se lymfatický systém nachází.

 

Ajurvédská reflexologie

Ajurvédská reflexologie se skládá ze tří částí: reflexní masáž chodidel, stimulace bronzovou miskou za použití oleje a masáž marma bodů. Tato technika pomáhá odstranit energetické bloky v těle, snižuje stres a napětí, uklidňuje mysl a emoce, zmírňuje únavu a vyčerpání, obnovuje rovnováhu tří dóš Vata, Pitta, Kapha. Masáži předchází lodní solná lázeň chodidel.

Ajurvédská marma terapie hlavy a obličeje

Terapie, která uklidňuje mysl, osvobozuje tělo od nashromážděného stresu a toxinů, obnovuje rovnováhu nervového systému, uvolňuje bolesti hlavy, odstraňuje potíže s nespavostí, závratě, poruchy zraku, celkově harmonizuje a omlazuje organismus.

Průběh terapie: Po úvodní balanční masáži, která se provádí bez použití oleje a vede k celkovému zklidnění, přichází na řadu olejová masáž obličeje a hlavy (vlasové části), následují akupresurní tlaky na marma body (obličej i hlava) a na závěr se tělo a mysl vyladí na stejnou frekvenci pomocí terapeutické ladičky.

Vzhledem k tomu, že při této terapii se používá větší množství oleje i do vlasů, je vhodné mít při odchodu pokrývku hlavy.

Vibrační masáž tibetskými mísami

Screen Shot 2018-02-16 at 18.04.57Tibetské mísy jsou považovány za posvátné nástroje. Jejich léčivý harmonicky bohatý zvuk dodává lidskému tělu i duši chybějící frekvence. Energetická masáž vibrací a zvukem tibetskými mísami hluboce uvolňuje psychiku. Zvuk působí na buňky našeho těla, uvolňuje napětí a energetické bloky. Energetická masáž tibetskými mísami má detoxikační účinky a napomáhá samoléčebným procesům organismu.

U mne si můžete vybrat ze dvou způsobů terapie:  1) Kratší varianta trvá 50 minut. Pracuje se při ní s jednou tibetskou mísou, která se postupně přikládá na dlaně, chodidla a 6 bodů na zádech, kde se rozvibruje. 2) Delší varianta trvá 90 minut. Používá se zde 6 tibetských mís současně, tibetský zvonek, činelky a prvky aromaterapie. Terapie se provádí na břiše a na zádech.